Mega strana

Fotka Miroslava Petreho.

Slovensko v tejto modernej IT dobe už asi nepotrebuje vodcu. A taký vodca čo by dokázal uspokojiť väčšinu občanov a ideológií sa asi ťažko nájde. Odpoveďou na otázku “ Koho voliť?“ je, vytvoriť Mega stranu, kde budú mať zastúpenie všetky národno, sociálne a kresťanské (nie náboženské) strany a združenia a tieto hodnoty budú pre nich záväzné. Predstavitelia týchto strán a združení budú zároveň členmi predstavenstva v tejto Mega strane, kde sa bude rozhodovať väčšinovo na návrhy všetkých členov. Teda nie neosvedčený diktát lídra strany, alebo združenia, ale demokraticky.
Takže prioritou všetkých členov Mega strany je národný, sociálny a kresťanský (nie náboženský) program. Ostatné programy si členovia Mega strany riešia samostatne vo svojich frakciách.
Tým, že sa spojí veľa strán a združení s lídrami s rôznou minulosťou, padne zábrana u veľa voličov, ktorí samostatne neuznávajú niektorých politikov s rôznou minulosťou. V takomto spojení nemôžme už predsa nadávať na niekoho, s ktorým sme aj my v spoločnej zjednotenej Mega strane ktorá presadzuje národné, sociálne a kresťanské piliere našej krajiny, vlasti a štátu.
Chce to však odvahu lídrov týchto strán a združení vzdať sa mocenského ega a podrobiť sa väčšine v tejto Mega strane (demokratické rozhodovanie = menšina sa prispôsobuje väčšine)
Ak toto dokážu silní lídri, tak už len stačí obetovať jednu čistú stranu (je ich zopár) ktorá sa premenuje na, napr. „Mega strana, Vlasť, Slovenská jednota, Slovenské Slovensko, Nový parlament apod.“ Ešte je na to čas.
Čím viac strán a hnutí sa zoskupí v  tejto Mega strane, tým viacej voličov a hlavne ne-voličov dá svoj hlas tejto Mega strane aj na priek tomu, že tam budú významné polarizujúce osobnosti s rôznou históriou. Ísť voliť ich presvedčí zjednotenie a nevodcovské demokratické vedenie toľkých nielen pronárodne, ale aj sociálne a kresťansky orientovaných členov.

 

NÁRODNE orientovaný = Ten, kto uznáva a využíva svoju krajinu, domov kde býva, má tam rodinu priateľov a má ju rád.

SOCIÁLNE orientovaný =Ten, kto uznáva a využíva sociálne zriadenie okrem iného aj pomáhať slabším občanom,deťom, starým a chorým  .

KRESŤANSKY orientovaný = Ten kto uznáva a využíva kresťanskú kultúru, slobodu náboženstiev, kresťanskú históriu, históriu, kresťanské sviatky, ako Vianoce, Veľkú noc a pod.

Národne, Sociálne a Kresťanské piliere v našej krajine tvoria našu vlasť, ktoré sa volá „Slovensko“

Je nás drvivá väčšina takto orientovaných, tak podporme prvú Mega stranu, kde sa bude rozhodovať o chode našej krajiny, prvý krát demokraticky v prospech väčšiny občanov.

 

 

 

2 reakcie na Mega strana

  1. Ľuboš Volko povedal:

    Úplný súhlas. Všemožne podporujem a ďakujem iniciátorom za ich čas a obetavosť pre nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *